5/5

XIV. ŠV - Betliar 27.04.2019

  • Added: 15.01.2017   |   2 readings / views
Rozhodca / Judge: Martin Šipkovsky / SK
 

PSY/MALE - TRIEDA DORASTU / PUPPY CLASS

1. VOODY Z OLEXOVHO DVORA, SPKP 593, 18.09.2018                          VN1, BIS Puppy

O: REDIENT STATUS QUO Z OLEXOVHO DVORA
M: DORIS Z OLEXOVHO DVORA

CH: OLEXA ŠTEFAN MAJ: MARGITANOVÁ NINA

2. WALKER Z OLEXOVHO DVORA, SPKP 600, 13.10.2018                       VN2

O: INDEVOR ESCAPADE
M: AYREK-DART CHAYARA

CH: OLEXA ŠTEFAN MAJ: OLEXA ŠTEFAN

PSY/MALE - TRIEDA MLADÝCH / JUNIOR CLASS

3. REDIENT DOKTOR SCHIWAGO, ÖHZB AA 328, 20.11.2017                 NENASTÚPIL 

O: INDEVOR OPEN MIND
M: REDIENT TOP NOTE

CH: CHUDAKOVA ANASTASIJA MAJ: FASCHING EVIJA

PSY/MALE - TRIEDA STREDNÁ / INTERMEDIATE CLASS

4. STARBACK HURRICAN, SPKP 605, 27.06.2017                                         V1, CAC

O: BLACKGRONIX CALICO JACK
M: ARIZONA´S GLAMOUR ANKAA

CH: GÁL LÁSZLÓ MAJ: TÓTH LADISLAV

PSY/MALE - TRIEDA OTVORENÁ / OPEN CLASS

5. ABBONDIO DUPLÍN DOG, SPKP 542, 13.03.2016                                     V2, res. CAC

O: TORAZO´S PEARL IKE WARRIOR
M: WOORLOCK JANIS JOPLIN

CH: PABIN MILAN MAJ: PABIN MILAN

6. KEVAN BIKIN DVOR, SPKP 558, 15.10.2016                                               V1, CAC

O: LADHARMAYA BAD BOY
M: ALL EYES ON MY MARMOLL

CH: HAVLÍKOVÁ ZUZANA MAJ: HAVLÍKOVÁ ZUZANA

PSY/MALE - TRIEDA ŠAMPIÓNOV / CHAMPION CLASS

7. REDIENT ARES AT OLEXAS, SPKP 584, 30.01.2017                                   V1, CAC, VŠV, BOB

O: RUTHDALES MAKIN A STATEMENT
M: FATAL ATTRACTION

CH: CHUDAKOVA ANASTASIA MAJ: OLEXA ŠTEFAN

PSY/MALE - TRIEDA ÈESTNÁ / HONOUR CLASS

8. REDIENT STATUS QUO S OLEXOVHO DVORA, SPKP 539, 08.03.2015        VD1

O: REGALIA´S STONEWASHED
M: REDIENT ART OF SHOW OFF

CH: CHUDAKOVA ANASTASIA MAJ: OLEXA ŠTEFAN

SUKY/FEMALE - TRIEDA DORASTU / PUPPY CLASS

9. WANDA Z OLEXOVHO DVORA, SPKP 602, 13.10.2018                               VN1

O: INDEVOR ESCAPADE M: AYREK-DART CHAYARA

CH: OLEXA ŠTEFAN MAJ: OLEXA ŠTEFAN

SUKY/FEMALE - TRIEDA MLADÝCH / JUNIOR CLASS

10. REDIENT ELECTRA AT OLEXAS, SPKP 604, 07.01.2018                          V1, CAJC, VŠV ml., BOJ

O: DELANCE MAGIC YASHKA BEY AMBITION
M: AMOREMIO REDIENT AMI MIGNONE

CH: CHUDAKOVA ANASTASIA MAJ: OLEXA ŠTEFAN

SUKY/FEMALE - TRIEDA STREDNÁ / INTERMEDIATE CLASS

11. OKALAMI SUNSHINE PEARL RIVER, CMKU/VJP/823/17, 24.06.2017     V1, CAC, VŠV, BOS

O: TORAZOS IKE WARRIOR
M: CHARISMA MY HEART PEARL RIVER

CH: KLUSKOVA MARKETA MAJ: KUBÍK PETR

SUKY/FEMALE - TRIEDA OTVORENÁ / OPEN CLASS

12. AYREK-DART CHAYARA, SPKP 561, 01.09.2016                                           NENASTÚPILA

O: REDIENT PURE LOVE AT AIREK-DART
M: AYREK-DART VERITY SHOW STARTER

CH: VOINKOVA ELENA MAJ: OLEXA ŠTEFAN

13. BAROUNS BARBARA CARRERA, SPKP 514, 05.05.2015                               NENASTÚPILA

O: WOORLOCK JAMES BOND
M: COWGIRL IN THE SAND

CH: DOBÓ JOZEF MAJ: DOBO JOZEF

14. FEMME FATALE ANGEL IN FUR, SPKP 571, 22.10.2016                             V1, CAC

O: ECLIPSE OF THE SUN ANGEL IN FUR
M: ESTRAVA RAIN IRON LADY

CH: ŽAMPACHOVÁ DANA MAJ: HAVLÍKOVÁ ZUZANA

15. TARA Z OLEXOVHO DVORA, SPKP 568, 07.02.2017                                       V2, res.CAC 

O: INDEVOR ESCAPADE
M: CHLOE Z OLEXOVHO DVORA

CH: OLEXA ŠTEFAN MAJ: ZUCKER DAVID + ZUCKER JIRÍ